חדשות האתר

פרוייקט הרחבת אתר הסיכומים 2014 יוצא לדרך, ואנחנו צריכים את העזרה שלכם! לחצו כאן לפרטים

שימו לב שתיקנו כמה סיכומים שהיו חתוכים, תודה לגולשים הנאמנים שהעירו לנו על כך.

סקר

  • באיזה מקצוע הייתם רוצים לראות יותר סיכומים
  •  תנ"ך
  •  אנגלית
  •  ספרות
  •  היסטוריה
  • אנא בחר תשובה

רשימת תפוצה

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו!

  • אנא הכנס כתובת EMail תקינה

צורפת בהצלחה לרשימת התפוצה. תודה על שיתוף הפעולה!

חברתי

צופן דה-וינצ'י

מקצוע: ספרות, כיתה: י"א, מאת: דנה, פורסם: 15/05/2008
הולכים לסרט? allmovies.co.il מרכז במקום אחד את כל ההקרנות בכל בתי הקולנוע!

סיכום על הסיפור "צופן דה-וינצ'י" הכולל סקירה של העלילה, תיאור של אחת הדמויות (סילא) ושאלות לסופר.


צופן דה וינצ'י מאת דן בראון
משמעות שם הספר- שמו של הספר, צופן דה וינצ'י, נובע ממספר סיבות: 1.מתנוחת גופתו של סונייר כאשר הוא נרצח, הדומה לזו של האדם הויטרובי ( האדם המושלם), שרטוטו המפורסם של ליאונרדו דה-וינצ'י. 2. פירוש מסרים החבויים ביצירותיו של דה-וינצ'י, ביניהן המונה ליזה והסעודה האחרונה, העוזרים לפתרון התעלומה. 3. השימוש החוזר של סונייר בהמצאותיו של דה וינצ'י , בזה הוא יוצר צופן, קוד העוזר לסופי ורוברט לפתור את התעלומה.
מהלך האירועים- רוברט לנגדון, מומחה לסמלים דתיים עתיקים כתב מאמר תמים על הגביע הקדוש* וסמליו. כאשר כתב את המאמר הוא לא דמיין שיכלא לתעלומה מסתורית בנושא זה.
בזמן ביקורו של לנגדון בפריז נודע לו שהאוצר של הלובר, ג'ק סונייר, נרצח וליד גופתו בגראנד גלרי נמצא צופן מוזר מלא סמלים.
פשה (מנהל משטרת פריז) מזמן את לנגדון לפענח את הצופן מלא הסמלים, אך פשה לא מספר ללנגדון שהוא מחק שורה בצופן שבה מופיע שמו של לנגדון, ושהוא חשוד ברצח.
בזמן שלנגדון מפרש את הצופן המורכב מגיעה למקום סופי נווה מפענחת צפנים במשטרת פריז. היא מודעת לכך שמנסים להפליל את לנגדון והיא עוזרת לו לברוח מהלובר.
נווה עוזרת ללנגדון לפענח את הצופן ושניהם מגלים שג'ק סונייר השאיר רמזים למיקומו של הגביע הקדוש.
לנגדון מגלה שהאוצר שנרצח הוא סבא של נווה, ושהוא ישב בראש אגודה חשאית בשם " מסדר ציון" ששומרת על הגביע הקדוש והמסמכים המגלים את זהותו האמיתית של ישו ומריה מגדלנה.
בעוד השניים הולכים בעקבות הרמזים הם פוגשים אנשים שעוזרים להם אך לבסוף הם מתגלים כאויבים, בנוסף הכנסייה הקתולית רודפת אחריהם כדי שהם לא יגלו את הסוד העתיק ביותר בהיסטוריה- זהותם האמיתית של ישו ומריה מגדלנה.
סופי ורוברט נחושים בדעתם לגלות את הסוד, ואת הקשר של סבא של סופי ולאונדרו דה וינצ'י עליו.

1.הדמות המרכזית שעוררה בי הזדהות ודחייה היא סילא.
סילא הוא חבר באגודת אופיס דאי והוא נשלח לפריז כדי להרוג את ארבעת החברים הבכירים במסדר ציון, ולגלות את מיקומו של הגביע הקדוש והמסמכים המתעדים את חייהם של ישו, מריה מגדלנה וצאצאיהם.
סילא ערר בי הזדהות בגלל הנאמנות שלו לאלוהים ולישו.
כשסילא היה בן 18 הוא הרג בן אדם שצחק אל מראו של סילא (סילא הוא ענק ולבקן מה שמקנה לו מראה של רוח רפאים) סילא נכנס לכלא ל12 שנים.
בזמן שהותו שם קרתה רעידת אדמה שמוטטה את הבניין וסילא הצליח לברוח.
סילא הגיע לכנסיה ושם הוא פגש בכומר אחד שנתן לו אוכל ומקום לגור. בזמן שהותו שם ישו דיבר אליו ומאז הוא מאמין באלוהים ובישו כיוון שהכומר שיכנע אותו שאלוהים עזר לו לברוח מהכלא ולהגיע לכנסיה שלו.
סילא מעורר בי דחייה בגלל הצורה בא הוא מראה את נאמנותו לאלוהים.
סילא חבר במסדר אופוס דא. במסדר זה יש מספר דרכים לכפר אל מעשים רעים. אחד מהם היא התעללות עצמית כלומר סילא מכפר על חטאיו בעזרת כאב שהוא יוצא לעצמו, הוא רוקא לזה טיהור נשמתו מחטאים שביצע.
דבר זה עורר בי דחייה כיוון שאני לא מאמינה שאדם המאמין בדבר צריך לסבול בשבילו.

2.כאשר סיימתי לקרוא את הספר צופן דה וינצ'י מאת דן בראון רציתי לשאול את הסופר מספר שאלות כפי שהסופר האמריקאי סלינג'ר אמר: "סופר טוב הוא מישהו שאתה רוצה להרים אליו טלפון שאתה מסיים לקרוא ספר שלו"
השאלות שלי לדן בראון הן:
1. בסיפור ישנן דמויות עם מראה חיצוני מוזר, לא רגיל (סילא הלבקן וסר לי המשותק ברגליו). רציתי לשאול האם יש אנשים בחייך הנראים ככה ואם כן אם שאר התכונות של הדמויות האלה נובעות מהאנשים האלו בחייך?
2. האם ביכרת בכול המקומות שמופיעים בספר לדוגמא: הקבר של ניוטון, הוותיקן, הלובר ועוד... ואם כן, איזה מבין המקומות שמופיעים בספר השאיר בך את הרושם הגדול ביותר?
3. בכריכת הספר כתוב שלפני כתיבת הספר חקרת ובדקת את הנושאים המופיעים בסיפור. האם לפני התחקיר היה לך רעיון כללי לסיפור והאם אחרי התחקיר או נהרס או השתפר?
4. כמה זמן לקח לך לכתוב ספר מסובך שכזה והאם הגעת באיזה שהוא שלב למבוי סתום?
5. הספרים צופן דה וינצ'י ומלאכי ושדים דומים בסגנון הז'אנר שלהם- מתח ותעלומה, האם זהו הז'אנר שאתה הכי נמשך אליו?
רוצים לקבל את הסיכומים לבגרות ישר לפייסבוק שלכם? עשו לנו לייק: